Промислові та дослідницькі центри Індії заявили про досягнення здатності розпочати попереднє виробництво вбудованої супутникової системи супутникового зв'язку (ASAT). Остаточне рішення про контракт має ухвалити уряд у Нью-Делі.
Близько через рік після першого індійського випробування на супутникові зйомки на низькій орбіті Землі (27 березня 2019 р.) Основні національні дослідницькі та дослідно-конструкторські центри сигналізували про досягнення запланованої готовності розпочати виробництво такої зброї для громадського використання. В даний час Індійська організація досліджень і розвитку оборони (DRDO), яка контролює всю програму, заявила, що чекає подальших рішень уряду Індії в цьому питанні.
Сигнали про бажання Індії придбати протисупутникову зброю з'явилися в 2016 році, завдяки серії експериментів та комп’ютерному моделюванню такої атаки. Перший практичний випадок успішного збиття Індією супутника, який стався в рамках програми "Місія Шакти" у 2019 році, був просто кульмінацією цих попередніх підготовлень.
Основним елементом індійської системи ASAT є вже розроблена 3-ступінчаста ракета вагою 18 870 кг. Перший ступінь ракети довжиною 13 164 мм і діаметром 140 мм — це твердопаливний двигун, що дозволяє йому досягти необхідної висоти польоту в межах 43,1 тонни і часу експлуатації 74,8 секунди. Другий — це також двигун, що забезпечує середню тягу 20,8 т при збереженні запалювання протягом 37,7 секунди.
Останній етап — це голова типу "вбивство", що містить модуль пошуку та наведення у вигляді інфрачервоної системи візуалізації та інерційну навігацію за допомогою кільцевого гіроскопа (RLG). Після досягнення необхідної висоти його тепловий екран відхиляється і він рухається із середньою швидкістю 10 км / сек. Виправлення траєкторії польоту реалізуються за допомогою системи управління вектором тяги (TVC), що містить систему великих і менших двигунів на твердому паливі, розташованих у корпусі головки.
Під час реальних випробувань 730 кг супутника Microsat-R розмістили на висоті 283 км над земною поверхнею.
Крім Індії, в даний час лише США, Росія та Китай здатні знищувати різні види супутників, що орбітують навколо Землі. Нова система є частиною більш широкої програми БМД (протиракетної оборони), реалізованої в цій країні. Однак уряд Нью-Делі наголошує, що його мета — не мілітаризація космосу, а сам космос не повинен бути зоною ведення війни.