Airbus та Xenesis уклали угоду щодо використання дослідницького модуля (виділеного слота) на утилітній платформі Bartolomeo, що знаходиться на Міжнародній космічній станції (МКС). База даних дозволить протестувати оптичний термінал зв'язку Xen-Hub — зі швидкістю передачі понад 10 гігабайт в секунду. Xen-Hub був створений завдяки передачі технології з лабораторії реактивного руху NASA і має на меті збільшити потужність супутникового зв'язку.
Платформа користування Bartolomeo, побудована концерном Airbus, дозволяє розміщувати на МКС зовнішні пристрої, надаючи нові можливості для науково-дослідної роботи. Платформа, запущена на орбіту Землі з космічного центру Кеннеді у штаті Флорида, була встановлена 1 квітня цього року. на європейському модулі МКС, Колумбус. Система Bartolomeo є власною інвестицією Airbus і експлуатується у співпраці з ESA, NASA та CASIS.
Як підкреслюють представники європейського постачальника пристроїв, Xenesis стане одним з перших американських користувачів Bartolomeo. "Проект покаже рентабельність використання свого терміналу зв'язку одночасно багатьма клієнтами", — сказала Дебра Фактор, керівник космічних систем США Airbus.
Низька орбіта МКС забезпечує стабільне місце для тестування надшвидких пристроїв зв'язку з дуже низькою затримкою передачі. Бартоломео займає оптимальне положення на МКС з прямим оглядом Землі з висоти близько 400 км, що дозволяє Xen-Hub максимізувати корисний час та збільшити пропускну здатність даних. "Ми раді співпрацювати з Airbus під час тестування Бартоломео", — сказав Джефф Глатштейн, президент компанії Xenesis. Він підкреслив, що платформа Airbus дозволяє Xenesis зосередитися на розвитку технологій, в той час як Airbus бере на себе відповідальність за контроль, підтримку та інфраструктуру, необхідні для роботи системи на МКС.

Bartolomeo був розроблений для створення фінансово і своєчасно життєздатної альтернативи малим супутникам для всіх видів місій. Він може вмістити до 12 різних науково-дослідних модулів, постачаючи їм енергію та забезпечуючи передачу даних на Землю. Він підходить для багатьох видів експериментів, включаючи спостереження за Землею, екологічні та кліматичні дослідження, робототехніку, а також матеріалознавство та астрофізику. Він надає клієнтам та дослідникам можливість орендувати технічний простір універсальним способом, дозволяючи випробовувати космічні технології, перевіряти нові ідеї, проводити експерименти в умовах мікрогравітації і навіть намагатися виробляти в космосі.
Зацікавлені сторони можуть відправляти вантажі на МКС на кожній місії, що постачає екіпаж станції, тобто фактично кожні три місяці. Вантажний простір вантажного судна дозволяє перевозити пристрої вагою від 5 до 450 кг. Airbus гарантує доступ до оптичної лінії, яка щодня надсилає на Землю від 1 до 2 терабайт даних.
Заряди можна підготувати до запуску в космос і виведення на орбіту приблизно за 12 місяців. Їх розміри, інтерфейси, підготовка та процес інтеграції перед запуском значною мірою стандартизовані. Це скорочує час і значно скорочує витрати порівняно з витратами на традиційні дослідницькі місії на орбіті Землі.
Airbus хоче забезпечити простий доступ до космосу як комплексну послугу. Вона включає: технічну підтримку в підготовці навантаження, введенні в експлуатацію та встановленні, підтримку роботи пристрою та передачу даних, а також, можливо, також повернення апарату на Землю.